![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 14235081
*
nr 1423 5081
Spegel
107x49cm
Utrop:
800 kr
Såld:
2.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 oktober 2021
kl 18:45:11
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/10 19:19:15
1
700 kr
4/10 00:07:18
2
1.000 kr
4/10 03:15:19
3
900 kr
4/10 03:15:19
2
1.000 kr (Budbetjänt)
4/10 18:34:46
1
1.500 kr
4/10 18:36:05
2
1.500 kr
4/10 18:36:05
1
1.500 kr (Budbetjänt)
4/10 18:36:47
2
1.600 kr
4/10 18:37:36
1
1.800 kr
4/10 18:39:20
2
Vinnande bud
4/10 18:40:11
1
2.000 kr
4/10 18:40:11
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1423 5081
Spegel
107x49cm
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 2.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 4 oktober 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
3/10 19:19:15 | 1 | 700 kr |
4/10 00:07:18 | 2 | 1.000 kr |
4/10 03:15:19 | 3 | 900 kr |
4/10 03:15:19 | 2 | 1.000 kr (Budbetjänt) |
4/10 18:34:46 | 1 | 1.500 kr |
4/10 18:36:05 | 2 | 1.500 kr |
4/10 18:36:05 | 1 | 1.500 kr (Budbetjänt) |
4/10 18:36:47 | 2 | 1.600 kr |
4/10 18:37:36 | 1 | 1.800 kr |
4/10 18:39:20 | 2 | Vinnande bud |
4/10 18:40:11 | 1 | 2.000 kr |
4/10 18:40:11 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53